سفارش تبلیغ
صبا ویژن

السلام علیک یاامیرالمومنین
 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

بسم الله الرحمن الرحیم

من اعتقاد دارم که خدای بزرگ انسان را به اندازه درد ورنجی که در راه خدا تحمل کرده است پاداش می دهد، وارزش هر انسانی به اندازه درد ورنجی است که در این راه تحمل کرده است ، ومی بینیم که مردان خدا بیش از هر کس در زندگی خود گرفتار بلا ورنج ودرد شده اند ، علی بزرگ را بنگرید که خدای درد است که گویی بند بند وجودش با درد ورنج جوش خورده است حسین را نظاره کنید که در دریایی از درد و شکنجه فرو رفت که نظیر آن در عالم دیده نشده است ، وزینب کبری را ببینید که با درد ورنج انس گرفته است .

درد دل آدمی را بیدار میکند ، روح را صفا می دهد ، غرور وخود خواهی را نابود می کند .نخوت وفراموشی را از بین می برد ، انسان را متوجه وجود خود می کند .


ادامه مطلب...
[ شنبه 89/3/29 ] [ 5:34 عصر ] [ Mohajer 145 ] [ نظرات () ]
 


گفتاری از استاد شهید، آیت الله شیخ مرتضی مطهری(ره)، بمناسبت 12 اردیبهشت ،سالروز شهادت آن بزرگمرد


رخنه و نفوذ افراد فرصت طلب در درون یک نهضت، از آفت های بزرگ هر نهضت است. وظیفه ی بزرگ رهبر اصلی این است که راه نفوذ و رخنه ی این گونه افراد را سد نمایند.
هر نهضت،مادام که مراحل دشوار اولیه را طی می کند، سنگینی اش بر دوش افراد مؤمن مخلص فداکار است، اما همین که به بار نشست و یا لااقل، نشانه های باردادن ، آشکار گشت و شکوفه های درخت، هویدا شد،سروکله ی افراد فرصت طلب،پیدا می شود.روز به روز که از دشواری ها، کاسته می شود و موعد چیدن ثمر،نزدیک تر می گردد، فرصت طلبان، محکم تر و پرشورتر ، پای علم نهضت سینه می زنند. تا آنجا که تدریجا انقلابیون مؤمن و فداکار اولیه را از میدان به در می کنند. این جریان تا آنجا کلیت پیدا می کند ،که می گویند: انقلاب،فرزند خوار است. گویی خاصیت انقلاب این است که همین که به نتیجه رسید،فرزندان خود را یک یک، نابود سازد. ولی انقلاب،فرزند خوار نیست. غفلت از نفوذ و رخنه ی فرصت طلبان است که فاجعه ببار می آورد...
.

 

منبع : http://www.ebratha.org/new_mag.php[ جمعه 89/2/17 ] [ 10:27 عصر ] [ Mohajer 145 ] [ نظرات () ]

 

 


[ جمعه 89/2/17 ] [ 10:21 عصر ] [ Mohajer 145 ] [ نظرات () ]
          

.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

امکانات وب


بازدید امروز: 146
بازدید دیروز: 77
کل بازدیدها: 254030